Mājās / Pakalpojumi / Elektrokardiogrāfija

Elektrokardiogrāfija

Elektrokardiogrāfija - tā ir sirds elektrisko impulsu pierakstīšanas metode.

Par metodi

Sirds atšķiras no citiem ķermeņa orgāniem ar to, ka tā savai darbībai patstāvīgi ģenerē elektriskos impulsus. No tā, cik pareizi un kvalitatīvi notiek šis process un kā šie impulsi tiek novadīti, ir atkarīga sirds darbības efektivitāte. Tādēļ mums ir svarīgi zināt ne tikai sirds anatomisko uzbūvi, bet arī tās elektriskās sistēmas darbības kvalitāti. Šim nolūkam veic elektrokardiogrāfiju - elektrisko impulsu pierakstīšanu no dažādām sirds daļām un tālāko to analizēšanu.

Kā darbojas metode

Tā kā cilvēka ķermenis pārsvarā sastāv no ūdens, tas ir izcils vājo elektrisko strāvu vadītājs. Elektriskie signāli no sirds šūnām izplatās pa visu organismu un tos var reģistrēt uz ķermeņa virsmas ar speciālu elektrodu palīdzību. Kopējās ainas noteikšanai izmanto 4 krāsainus elektrodus, kurus novieto uz rokām un kājām. Ja ir nepieciešams precīzāk noteikt elektrisko impulsu plūsmu dažādās sirds daļās, izmanto speciālos krūšu elektrodus, kurus nostiprina uz krūšu kurvja priekšējās sienas sirds apvidū. Elektrokardiogrāfiskais aparāts apstrādā saņemtos elektriskos signālus, pieraksta tos grafisku līniju veidā uz lentes un vēlāk analizē šo pierakstu.

Detalizēti ārstiem >>

Kad ir nepieciešams veikt elektrokardiogrāfisko izmeklēšanu:

  • Aizdomas par sirds saslimšanām un augsts šo saslimšanu risks
  • Sāpes sirds apvidū
  • Rodas vai pastiprinās aizdusa
  • Pārsitieni, sirds ritma traucējumi, impulsu vadāmības traucējumi
  • Elektrolītu vielmaiņas traucējumi (K, Ca, Mg un citi elementi)
  • Pirms jebkuras operācijas
  • Sirds koronārās slimības, akūta vai hroniska miokarda bojājuma skrīnings

Detalizēti ārstiem >>

Kontrindikācijas

Nepastāv.

Metodes savienojamība

Šī metode ir brīnišķīgs papildinājums ehokardiogrāfiskai izmeklēšanai, jo ar ehokardiogrāfijas metodi izvērtē sirds anatomisko uzbūvi, bet ar elektrokardiogrāfiju - sirds elektriskās sistēmas darbību.

Izmeklēšanas izcenojumi

Detalizētu informāciju par izmeklēšanas apmaksu Jūs varat atrast cenu lappusē.