Mājās / Pakalpojumi / Lipīdu ekspress-analīze

Lipīdu ekspress-analīze

Kā papildus pakalpojumu mēs varam piedāvāt Jums holesterīna un triglicerīdu līmeņa ekspress-noteikšanu asinīs.

Kādēļ tas nepieciešams?

Paaugstināts taukvielu līmenis asinīs var stimulēt īpašu asinsvadu iekšējās sieniņas veidojumu - aterosklerotisku pangu - augšanu. Tā rezultātā ievērojami samazinās asins pieplūšana iekšējiem orgāniem, arī sirdij. Diemžēl, ne ehokardiogrāfiskā izmeklēšanas metode, ne elektrokardiogrāfija nevar palīdzēt atrast pangas uz tādām mikroskopiskām struktūrām, kā asinsvadu sieniņas iekšējais slānis. Mūsdienās ir pieejamas asinsvadu sieniņu izmeklēšanas metodes, taču tās ir vai nu tehniski ļoti sarežģītas, vai arī pielietojamas tikai ambulatorā stacionāra apstākļos. Šīs metodes ir saistītas arī ar noteiktas devas rentgenoloģiskā apstarojuma saņemšanu, tādēļ tās drīkst pielietot tikai pamatotu medicīnisku indikāciju gadījumā.

Tādēļ praksē pielieto to klīnisko stāvokļu (piemēram, hiperlipidēmiju un cukura diabēta) profilaktisko diagnosticēšanu, kas ar lielu varbūtību var novest pie aterosklerozes veidošanās.

Savlaicīga paaugstināta holesterīna un triglicerīdu līmeņa noteikšana asinīs parasti ļauj ar nelielu ēšanas un dzīves veida korekcijas palīdzību pasargāt no aterosklerozes, smagu sirds un asinsvadu sistēmas un citu orgānu slimību tālākas attīstības.

Detalizēti par hiperlipidēmijām >>
Detalizētāk par liekā svara kaitīgumu >>

Kā veic ekspress-analīzi

Analīzei nepieciešams paņemt kapilāro asins pilienu no pirksta gala. Pilienu uzklāj uz speciālas testa strēmelītes un ievieto analizatorā. Analīzes rezultātu iespējams uzzināt 3 minūšu laikā.

Metodes savienojamība

Šī metode ir papildinājums ehokardiogrāfiskai izmeklēšanai un elektrokardiogrāfijai. Nosakot paaugstinātu lipīdu līmeni asinīs, ir iespējams savlaicīgi veikt profilaktiskas darbības, lai pasargātu no tādu sirds un asinsvadu slimību, kā ateroskleroze, arteriālā hipertenzija, stenokardija, miokarda infarkts un daudzu citu, attīstības.

Izmeklēšanas izcenojumi

Detalizētu informāciju par analīžu cenu Jūs varat atrast cenu lappusē.